Pokyny na údržbu zakúpeného tovaru
Pokyny na údržbu a použitie šperkov z chirurgickej ocele
Chirurgická oceľ je materiál, ktorý zaručuje tvrdosť, stálu farbu, dobrú cenu a je vhodný pre alergikov.
Čistenie a údržba šperkov z chirurgickej ocele je veľmi jednoduchá. Postačí voda a umývací prostriedok, napríklad mydlo. Šperk jednoducho jemne umyjeme a osušíme do sucha.
Zvýšenú pozornosť dbajte pri umývaní alebo údržbe šperkov, v ktorých sú zasadené kamene. Najmä zirkóny, väčšinou sú totiž tieto kamene do šperku vlepené a voda by ich mohla uvoľniť. V tomto prípade použite iba mokrú handričku s trochou vhodného umývacieho prostriedku. Šperky po umytí vždy jemne vysušíme do sucha.
Ďalej upozorňujeme, že pre šperky so zirkónmi nie je vhodný akýkoľvek kúpeľ či manipulácia vo vode! Kameň by sa mohol uvoľniť a tým by sa šperk znehodnotil.
Reklamácia chirurgickej ocele musí byť uplatnená počas záručnej doby a bez zbytočného odkladu, a to hneď po zistení závady. Prehĺbenie chyby a prípadné ďalšie poškodenie je dôvodom na odmietnutie reklamácie, pretože záruka sa vzťahuje na vady, ktoré vznikli v priebehu záručnej doby preukázateľnou chybou výroby, poprípade technologického postupu (tieto vady sa spravidla prejavia už pri krátkodobom užívaní).
Viac informácií nájdete v obchodných podmienkach a reklamačnom poriadku na webových stránkach: WWW.BIJUMODA.SK
Pokyny na údržbu a použitie rhodiovaných pozlátených šperkov
Pozlátenie = jedná sa o nanesenie vrstvy zlata na povrch iného materiálu (najčastejšie chirurgickej ocele a striebra).
Starostlivosť o pozlátené šperky je podobná, ako starostlivosť o zlaté šperky. Pokiaľ šperk disponuje povrchovou úpravou, preberá jej vlastnosti. Pozlátené šperky sú teda rovnako odolné ako zlato, je však dôležité, aby sa ich povrchová vrstva nepoškodila.
Zvýšenú pozornosť dbajte pri umývaní alebo údržbe šperkov, v ktorých sú zasadené kamene. Najmä zirkóny, väčšinou sú totiž tieto kamene do šperku vlepené a voda by ich mohla uvoľniť. Osobitnej pozornosti venujte pozláteným prstienkom, chráňte ich pred nešetrným a neprimeraným zaobchádzaním - mechanickým, chemickým i tepelným pôsobením (ako sú čistiace prostriedky, sladká voda, slaná voda, kontakt s ostrými predmetmi atď.).
Tiež prstienky chráňte pred oterom povrchovej úpravy, ak sa povrchová vrstva poškodí (ošúchanie pozlátené vrstvy), mohlo by dôjsť k následnej oxidácii daného tovaru.
Pozlátené šperky môžete čistiť prípravkami, ktoré sú určené na údržbu zlatých šperkov. Aby pozlátené šperky získali späť svoj lesk, stačí šperky preleštiť bavlnenou handričkou. Značne znečistený šperk radšej zaneste klenotníkovi, ktorý vám daný šperk profesionálne vyčistí.
Ďalej upozorňujeme, že pre šperky so zirkónmi nie je vhodný akýkoľvek kúpeľ či manipulácia vo vode! Kameň by sa mohol uvoľniť a tým by sa šperk znehodnotil.
Reklamácia rhodiovaných pozlátených šperkov musí byť uplatnená počas záručnej doby a bez zbytočného odkladu, a to hneď po zistení závady. Prehĺbenie vady a prípadné ďalšie poškodenie je dôvodom k odmietnutiu reklamácie, pretože záruka sa vzťahuje na vady, ktoré vznikli v priebehu záručnej doby preukázateľnou chybou výroby, poprípade technologického postupu (tieto vady sa spravidla prejavia už pri krátkodobom užívaní).
Viac informácií nájdete v obchodných podmienkach a reklamačnom poriadku na webových stránkach: WWW.BIJUMODA.SK
Pokyny na údržbu a použitie koženej galantérie
Vážený zákazník, aby Vám výrobok kožená galantéria slúžil čo najdlhšie, je nutné dodržať niekoľko zásad správneho užívania a ošetrovania výrobku. Kabelky, tašky, kufre, batohy, peňaženky, kľúčenky, čiapky, rukavice a opasky atď. sú vyrábané z rôznych materiálov a každý z nich má svoje špecifické vlastnosti aj spôsoby údržby.
1) KÁBELKY, TAŠKY, ETUE, KUFRE A BATOHY
- pri výbere rozlišujte podľa účelu ich použitia - povahy výrobku (každodenné, pracovné, nákupné, športové, spoločenské, večerné).
Výrobok používajte tak, aby nedochádzalo k jeho rýchlemu opotrebovaniu, znečisteniu alebo mechanickému poškodeniu (neodkladajte vo vlhkom alebo horúcom prostredí (nad 40 st.C.), na hrubý alebo špinavý povrch. Po použití vyprázdnite obsah tak, aby sa zachoval jeho tvar.
Vyhýbajte sa premáčaniu výrobku. Je nutné ho chrániť pred poškriabaním ostrými predmetmi.
Do výrobku nevkladajte žiadne ostré predmety, ktoré nie sú chránené ochranným krytom.
Kabelky či tašky opatrené krátkym držadlom sú určené prevažne na nosenie v ruke. Priložený dlhý remienok je iba pomocný. Výrobok musí byť používaný iba tým spôsobom ak takému účelu, na ktorý bol vyrobený. V žiadnom prípade nesmie byť preťažovaný
2) RUKAVICE
- pri výbere rozlišujte podľa účelu ich použitia - povahy výrobku (pracovné, športové, spoločenské, vychádzkové, večerné, špeciálne). V našej predajni ponúkame rukavice vychádzkové a večerné.
Pri nadmernom potení rúk odporúčame vyberať materiály, ktoré nie sú na toto chúlostivé.
Rukavicu je nutné na ruku správne nasadzovať - opatrne do polovice otočiť naruby, a potom navliekať od špičiek prstov a pomaly preťahovať cez dlaň. Pri nosení rukavíc sa vyvarujte noseniu prstienkov a dlhých nechtov, ktoré môžu rukavice poškodiť.
3) OPASKY
- sú svojim charakterom módny doplnok a treba ho aj takto užívať.
Pri zapínaní je nedovolené prelamovanie opasku cez sponu, vystavovať ho nadmernému oderu.
4) PEŇAŽENKY
- výrobok používajte tak, aby nedochádzalo k jeho rýchlemu opotrebovaniu, znečisteniu alebo mechanickému poškodeniu (neodkladajte vo vlhkom či horúcom prostredí nad 40 st. C., na hrubý alebo špinavý povrch).
Po použití vyprázdnite obsah tak, aby sa zachoval tvar výrobku.
Peňaženky je tiež nevhodné nosiť v zadných vreckách nohavíc, dochádza k zmene tvaru peňaženky, narušeniu švov a farebného povrchu. Vyhýbajte sa premáčaniu výrobku. Je nutné ho chrániť pred poškriabaním ostrými predmetmi.
Nepreťažujte povolenú nosnosť:
- dámska kabelka 1,5 kg; aktovka - 2,0 kg; batoh - 3,0 kg
Pokyny na údržbu a použitie bižutérie
Aby Vaša bižutéria zostala čo najdlhšie krásna, odporúčame jej pravidelnú údržbu, ktorá pozostáva z dodržiavania nasledujúcich pravidiel:
• bižutériu noste len po nevyhnutne potrebný čas
• užívajte bižutériu iba na tých častiach tela, pre ktoré je určená
• po každom nosení utrite tie časti šperku, ktorý prichádza do priameho kontaktu s kožou, jemnou handričkou navlhčenou mydlovou vodou, slabým dezinfekčným či alkoholovým roztokom, prípadne je možné tiež použiť antibakteriálne gélové prípravky určené na ošetrenie rúk; potom šperk jemne utrite do sucha. Nekovové a krehké časti bižutérie (perie, textílie, koža) čistite iba suchým spôsobom (napr. jemnou kefkou či suchou handričkou).
• bižutériu uchovávajte vo vhodnom prostredí, tj tam, kde nie je vystavená nadmerným teplotám či naopak mrazom, vlhku a vode, prachu, chemikáliám a podobne (v šperkovnici, v darčekových či iných krabičkách a sáčkoch)
• zabráňte mechanickému poškodeniu bižutérie (zlomeniu, oderom, prasknutiu, ohnutiu a podobne)
• zamedzte kontaktu bižutérie s kozmetickými prípravkami (napr. pleťovými a telovými krémami, odličovadlami a pod.), parfumami a dekoratívnou kozmetikou (rúže, make-upy, laky na nechty a pod.), vodou, potom a chemikáliami.
Viac informácií nájdete v obchodných podmienkach a reklamačnom poriadku na webových stránkach: WWW.BIJUMODA.SK
Pokyny na ošetrovanie a údržbu textílií (šatky, šály)
Každý šál/šatka má zvyčajne pri koncoch našitý štítok, na ktorom nájdete nápisy, ako sa oň starať. Na štítkoch sú uvedené maximálne možné hodnoty (napr. teplota prania) a nie vždy je potrebné prať šál/šatku na maximum! V takom prípade hrozí neúmyselné poškodenie vami zakúpeného predmetu a na tento typ poškodenia sa nevzťahuje reklamácia. Ďakujeme vám za pochopenie.
Pri údržbe a ošetrovaní textilných výrobkov dodržiavajte nasledujúce symboly (pozri nižšie).
Pokyny na údržbu a skladovanie výrobkov z pravej králičej kožušiny (pončá)
Ak vám bol kožušinový výrobok zaslaný poštou, kožušina môže byť trochu pokrčená. Preto výrobok čo najskôr vyberte z obalu, vytrepte ho a nechajte ho 24 - 48 hodín narovnať. To platí najmä pre kožušiny s dlhým vlasom. Kožušinový výrobok skladujte na tmavom mieste, rozložený na plocho a bez kontaktu s okolitými predmetmi (hromada chlpov sa ohýba), buď v papierovej krabici, alebo v látkovom obale. Kožušinu zásadne neskladujte v uzavretej plastovej nádobe, kožušina by sa mohla zapariť a vypadnúť. PRAVÁ KOŽUŠINA SA NIKDY NESMIE PRAŤ.
Viac informácií nájdete v obchodných podmienkach a reklamačnom poriadku na webovej stránke: WWW.BIJU.CZ
Aby si šperky zachovali svoju krásu a životnosť, dodržiavajte prosím tieto nasledujúce pokyny. Ak sa nasledujúcimi pokynmi neriadite správne, vaša reklamácia nebude uznaná. Viac informácií nájdete v kategórii reklamácia.
- Už pred kúpou šperku zvážte nároky kladené na jeho životnosť a účelovosť.
- Šperky uchovávajte v suchu (v taške či v šperkovnici), predídete tak následnej oxidácii daného šperku.
- Odkladajte najmä jemne vykonané či rozmerné šperky pred spaním (pri lankách môže ľahko dôjsť k ich zalomeniu).
- Vyhýbajte sa užívaniu šperku pri činnostiach (domáca a iná práca, šport), kde môže dôjsť k ich poškodeniu (prstene sa môžu deformovať atď.) a tiež môžu byť šperky v kontakte s ľudským potom (ľudský pot je pre šperky veľmi nepriateľský a tiež môžu šperky začať predčasnú oxidáciu).
- Vyhýbajte sa nešetrným zaobchádzaniam alebo neprimeraným mechanickým, chemickým či tepelným účinkom na výrobok (parfumy, lak na vlasy, chlór, morská voda a inými kozmetickými prostriedkami, ktoré môžu poškodiť povrch šperku či použité kamene.
- Šperky s lepenými zirkónami nesmú prísť do kontaktu s vodou (predovšetkým slanou), akákoľvek manipulácia vo vode by mohla šperk znehodnotiť (vypadnutie kamienka) a začať následnú oxidáciu.
- Pre dosiahnutie moderného dizajnu pri niektorých typoch náušnicí je použitý systém zapínania vyžadujúci zvýšenú kontrolu jeho nastavenia. Dbajte na správnu funkčnosť a tiež jemnosť pri zapínaní náušníc.
- Pri retiazku hadovitého typu sa vyvarujte ostrého pohybu, mohlo by dôjsť k prelomeniu retiazku.