Vrátenie tovaru

Neviete ako vrátiť Váš šperk? Poradíme Vám.

 • Šperk riadne vložte do pôvodného obalu (darčekové krabičky), pri dodaní znečisteného alebo inak znehodnoteného tovaru (napr. zamotané retiazky, poškodené náušnice, atď.), sme oprávnení si účtovať poplatok za uvedenie tovaru do pôvodného stavu
 • Šperk starostlivo zabaľte tak, aby nedošlo k poškodeniu tovaru počas prepravy. Nenesieme zodpovednosť za produkty, ktoré sa poškodia alebo stratia v priebehu doručovania.
 • So šperkom vložte do zásielky vyplnený formulár na odstúpenie od zmluvy.
 • Ak nemáte možnosť si formulár vytlačiť, napíšte nám príslušné informácie na papierik: číslo objednávky (iba tak dokážeme vašu žiadosť priradiť k objednávke), dôvod vrátenia, prípadne číslo účtu, kam Vám vrátime financie.
 • Pre uľahčenie vrátenia tovaru, môžete vyplniť formulár v službe Retino.

 

Upozornenie: Tento typ tovaru nie je možné vrátiť do 14 dní od jeho prevzatia a len v prípade, že je porušená hygienická pečať. Je to z hygienických dôvodov. Zákazník mohol piercing používať, a tak mohol šperk kontaminovať krvou alebo inými telesnými tekutinami, ktoré by mohli predstavovať hrozbu prenosu ochorenia. Ak uvedená hygienická plomba nie je porušená, môžete tento typ tovaru vrátiť do 14 dní odo dňa prevzatia bez udania dôvodu. Ďakujeme vám za pochopenie. Výnimky, kedy nie je možné odstúpiť od zmluvy, sú definované v ustanovení § 1837 Občianskeho zákonníka. V písmene g) tohto ustanovenia je uvedené, že nie je možné odstúpiť od zmluvy o dodávke tovaru v uzavretom obale, ktorý spotrebiteľ z obalu vyňal a ktorý nie je možné z hygienických dôvodov vrátiť.

 

Čo je to hygienická pečať?

Je to záruka pre všetkých našich zákazníkov, že všetky naše šperky sú nové a neboli predtým nosené ani testované v piercingu, a teda nemohli byť kontaminované krvou alebo inými telesnými tekutinami, ktoré by mohli predstavovať hrozbu prenosu chorôb.

Ak je táto pečať porušená, nemôžeme to našim zákazníkom ďalej garantovať a tovar už z hygienických dôvodov nemôžeme ponúkať.

Nemusíte sa obávať, že by ste si šperk aj tak nemohli poriadne prezrieť. Hygienická pečať je malá na dokonale priehľadnom celofánovom vrecku a je umiestnená v hornej časti vrecka, takže šperk je stále úplne viditeľný. Ak po rozbalení zistíte, že so šperkom nie je niečo v poriadku a že sa rozbil, máte samozrejme stále právo tovar reklamovať ako obvykle.

 

Po odoslaní formulára Vám príde potvrdzovací e-mail.

 

 

 

V prípade, že nebudete chcieť vyplňovať online formulár a teda si nevyberiete ponúkaného dopravcu. Zásielku nám zašlite doporučene službou Slovenská Pošta do P.O. BOXU, ktorý sa vyberá 3 krát týždenne

Katade s.r.o.

P.O.BOX č. 23

022 01  Čadca

anebo přímo k nám na adresu

Katade s.r.o.

Jiráskova 2057

755 01 Vsetín

Česká Republika

 

Balíčky prosím posielajte doporučene, najlepšie Slovenskou Poštou, nie iným dopravcom. Platí predovšetkým, pre dopravcu Zásielkovňa so službou doručenia na adresu. V tomto prípade, ak nás kuriér nezastihne, nie sme povinní pre balíčky dochádzať do príslušných výdajných miest. Po úložnej dobe, Vám bude balíček vrátený späť. Ďakujeme za pochopenie.

 

   • Vrátenie tovaru nezasielajte na dobierku. Taká zásielka bude odmietnutá a vrátená odosielateľovi.
   • Po prevzatí, tovar skontrolujeme. Ak bude tovar v poriadku, peňažné prostriedky vrátime na účet, ktorý uvádzate vo formulári.

 

V prípade nejasností, nás prosím kontaktujte na telefónnom čísle +420 774 408 580, radi Vám pomôžeme.

   • V prípade, že sa zákazník rozhodne tovar vrátiť v 14 dennej zákonnej lehote, potom podľa Občianskeho zákonníka (§ 1820 ods. 1 písm. g). pripadá platba za dopravu odosielateľovi.
   • 14 denná zákonná lehota na odstúpenie od zmluvy trvá 14 kalendárnych dní a začína plynúť nasledujúci kalendárny deň odo dňa prevzatia tovaru kupujúcim spotrebiteľom.
   • Pre dodržanie zákonnej lehoty na vrátenie tovaru je rozhodujúce, kedy je odstúpenie od zmluvy odoslané. Zákonná lehota na odstúpenie od kúpnej zmluvy sa považuje za zachovanú, v prípade, že v priebehu 14 dní odo dňa prevzatia tovaru je predávajúcemu zaslaný formulár o odstúpení od kúpnej zmluvy. Následne je potom dôležité do 14 dní odo dňa, kedy bol predávajúcemu zaslaný formulár s oznámením o odstúpení od kúpnej zmluvy, zaslať tovar späť predávajúcemu. Najneskôr do 14 dní od obdržania vráteného tovaru potom predávajúci navráti peňažné prostriedky kupujúcemu spotrebiteľovi.
   • Ak končí lehota na vrátenie tovaru cez víkend, prípadne vo sviatok, ako posledný deň 14 dennej zákonnej lehoty na vrátenie tovaru je braný najbližší nasledujúci pracovný deň, nestačí ho v tento deň iba odoslať.

 

Formulár na odstúpenie od zmluvy

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz